Ako vznikalo okno Economy Gold 68

Ako vznikalo eurookno Economy Gold 68

V posledných rokoch v atmosfére finančnej a ekonomickej krízy výrazne vzrástol dopyt po lacnejšom tovare. Ako popredný výrobca drevených okien sme sa rozhodli na túto situáciu reflektovať a začali sme vytvárať kvalitné, ale lacné drevené okná.  lacné drevené okná.

Nechceli sme ísť cestou čínskych výrobcov a ponúknuť trhu lacný nekvalitný výrobok, na ktorom by sme rýchlo zbohatli a zákazníkov naštvali.

 

Našim cieľom bolo za čo najnižšiu cenu vytvoriť drevené eurookno, ktoré bude kvalitou a vlastnosťami zodpovedať dobrému stredoeurópskemu štandardu. Proste okno, za ktoré sa nebudeme musieť hanbiť a ktoré si pri tom bude môcť dovoliť každý.

 
Základom kvalitného a pritom lacného výrobku je čo najefektívnejšia a najkvalitnejšia výroba. Ľudská práca tvorí až 50% ceny okna a preto každá úspora v tejto oblasti je na cene výrobku poznať. Zároveň je potrebné vyrábať maximálne kvalitne, pretože znížené riziko reklamácií môže okno opäť zlacnieť.

 

Srdcom našej výroby je automatické obrábacie centrum WEINIG Conturex, špeciálny nemecký stroj na výrobu okenných profilov - jediný stroj tohto typu v SR. Ďalej používame automatické brúsky pre špičkovú povrchovú úpravu. V budúcom roku budeme inštalovať robotickú lakovňu.

 

Vďaka tomuto vybaveniu môžeme vyrábať eurookná veľmi lacno a pritom veľmi kvalitne.

 

Ďalšie úspory sme hľadali v použitom materiáli a konštrukcii okna.

 

Ako profil pre toto drevené okno sme zvolili roky osvedčený IV68. Ide v súčasnosti o najrozšírenejší rozmer novo vyrábaných okien v Európe, ktorý disponuje najlepším pomerom cena / úžitková hodnota. Pretože je hranol tohto rozmeru najpredávanejší, dá sa nakúpiť za najvýhodnejšiu cenu. Navyše úspora materiálu je oproti silnejším oknám 15-25%. Ako drevinu sme zvolili severskú borovicu - dostupné a kvalitné drevo, trvácnejšie ako smrek a menej náročné na povrchové opracovanie. Z borovice sa vyrába najviac okien v Európe.

 

Pri voľbe kovania sme v spolupráci s našim nemeckým dodávateľom, firmou Siegenia, hľadali optimálne riešenie. Zvolili sme osvedčenú radu Favorit - kovanie, ktoré je na trhu už mnoho rokov a je teda plne "vychytené". Zároveň má ako starší model veľmi priaznivú cenu, ktorú sme ešte znížili vypustením nadbytočných funkcií ako mikroventilácia (tá mimochodom dreveným oknám viac škodí, ako pomáha). Proste sme použili kvalitné celo-obvodové, otváravo sklopné kovanie bez zbytočných vychytávok, ktoré ho zbytočne predražujú.

 

K zaskleniu sme použili izolačné dvojsklo, plnené argónom, od renomovaného dodávateľ Saint Gobain. Toto sklo má podľa nás najlepší pomer cena / úžitková hodnota.

 

Ďalšie úspory znamenájú nižšiu spotrebu farby, vďaka menšiemu profilu okna. Opäť ale používame špičkové hrubovrstvové lazúry Sikkens, nie lacné náhrady.

 

Naše nové okno Economy Gold 68 je kvalitné drevené eurookno postavené z kvalitných komponentov. Za veľmi priaznivú cenu Vám ponúkne dobré izolačné vlastnosti a vysokú funkčnosť. Zároveň sa stane ozdobou vášho interiéru, pretože drevo patrí odjakživa medzi najpríjemnejšie prírodné materiály.

 

Veríme, že sa nám podarilo vytvoriť okno pre tých, ktorí vďaka cene dávajú prednosť plastu, ale ich srdce bije pre krásu dreva.

 

Toto nové okno nie je určené do nízkoenergetických stavieb a ani nie je pre zákazníkov, ktorí chcú mať vždy to najlepšie, čo technologický vývoj ponúka.

 

Toto okno je určené pre ľudí, ktorí zvažujú svoje investície, a ktorí chcú za svoje peniaze získať čo najvyššiu úžitkovú a estetickú hodnotu. Pre ľudí, ktorí majú radi prírodné materiály a nechcú zbytočne míňať.

  

Referencie
TP EUROokna s.r.o, tel./fax: 571 444 574 objednávky tel.: 571 423 630, tpeurookna@tpeurookna.cz