POSUVNÉ DVERE

POSUVNÉ DVERE

Posuvné balkónové / terasové dvere nájdu uplatnenie najmä vo väcších presklených stenách a na miestach, kde je v interiéri málo priestoru. Štandardné posuvné steny sú konštrukčne zhodné s balkónovými dverami. Pri zavretí je posuvná i pevná časť v jednej rovine. Pri otvorení vychádza posuvná časť pred časť pevnú (smerom do interiéru) a posúva sa do strán. V spodnej časti je rovnako ako pri štandardných balkónových dverách okenný rám s rámovou okapnicou. Posuvný mechanický systém obsahuje tiež sklopnú polohu krídla pre ventiláciu.

Posuvné dvere je možné vyrábať v dvoch variantoch.

  • Prvý variant PSK 160 je klasický posuv, kde musíme krídlo po otvorení vlastnou silou vysunúť a až potom môžeme otvárať do boku. Tento variant sa používa pre menšie krídla.
  • Druhý variant PSK 200 Z tzv. „zpražené nôžky“. Pri tomto variante je kovanie sprevodované tak, že jednoduchým otočením kľučky sa krídlo samé vysunie a následne potom už môžeme otvárať do boku. Tento variant je možné použit tiež pre väcšie krídla
  • Posuvné dvere je možné vyrobiť v jednokrídlovom alebo dvojkrídlovom variante, poprípade v ich rôznych kombináciách.
  • Výhodou tohoto typu posuvných dverí je ich velká variabilita, je možné vyrobit rôzne velké zostavy v kombinácii s dalšími okennými prvkami. Často potom tvoria elegantné presklené plochy napríklad na južnej strane fasády alebo ako súčasť zimnej zahrady. Sú obľúbené tiež napríklad v menších priestoroch, kde by klasické otváracie krídla neboli praktické.

POSUVNÉ DVERE

POSUVNÉ DVERE