Posuvné dvere HS portál

Posuvné dvere HS portál

Ide o špeciálne posuvné dvere, ktoré nájdu svoje uplatnenie najmä pri potrebe presklenia veľkých plôch (južné fasády). Umožňujú otvorenie veľkého priestoru pri minimálnom členení plochy. Toto riešenie nájde uplatnenie najmä pri moderne architektonicky riešených novostavieb. Ďaľšou veľkou prednosťou týchto dverí je bezbariérový prístup, na rozdiel od klasických posuvných dverí.

Špeciálne posuvné steny HS Portal sú konštrukčne úplne odlišné od štandardných posuvných dverí. Zostavu tvorí masívny hlbší rám, do ktorého sú špeciálnym systémom s odsuvne zdvižným kovaním osadené posuvné a pevné časti. Posuvné krídla sú umiestnené v inej rovine ako pevné prvky. Manipulácia s posuvnými krídlami je pohodlná a ľahká - jednoduchým pohybom kľučky je krídlo nadvihnuté a možno ho potom ľahko odsunúť. Váha z posúvaného krídla je prenášaná priamo do prahu, preto tento systém umožňuje použitie oveľa väčších krídel ako štandardne používané prevedenia posuvných dverí. Spodnú časť tvorí znížený hliníkový prah, ktorý je z väčšej časti zasadený pod čistú podlahu a iba 20 mm nad čistou podlahou.

Tieto posuvné dvere HS Portal je možné vyrobiť v jednokrídlovom alebo dvojkrídlovom variante (viď. najpoužívanejšie varianty nižšie). Výhodou tohto typu posuvných dverí je predovšetkým možnosť vyrobiť väčšie posuvné časti. Ďaľšími výhodami je bezbariérový prístup, pohodlné otváranie, posuv krídel a velmi atraktívny vzhľad.

Posuvné dvere HS portál

Posuvné dvere HS portál